Všechno je Jedno.

De facto se jedná o tyto webové stránky postavené na WordPressu, které měly původně sloužit pouze jako stránky pro Převodník jednotek. V průběhu času se ale proměnily spíše v osobní blog – most propojující Tvůj svět s tím mým. V mém světě mám rád mimo jiné přehlednost a ucelenost, proto jsem rovnou tento blog využil pro profesní prezentaci a i jako rozcestník mých ostatních projektů. Všechny veřejné informace týkající se mé osoby tak najdeš přehledně na jednom místě.

Vždy mě ohromně zajímalo, jak funguje svět. Baví mě upouštět uzdu fantazii, být pokud možno všemu otevřený a zjišť ovat, co se nachází za oponou. Jako dítě jsem byl čistý materialista, který miloval fyzikální vesmír – vše od atomů až po galaxie. Ovšem liboval jsem si i ve fyzikálních záhadách a paradoxech, bavili mě především filmy a hry s tematikou cestování časem. Vždy jsem se ale snažil stát nohama na zemi a vnitřně tušil, že jsou to všechno jen výmysly scénáristů. Dokud nepřišel první zlom…

V šesté třídě základní školy jsme měli poprvé jako předmět fyziku, kde, a pamatuji si na to dodnes, nám pan učitel Mgr. Růžička oznámil, že světlo má omezenou rychlost. Zbystřil jsem a okamžitě mi naskočil tento myšlenkový pochod: „Pokud má světlo omezenou rychlost, tak já prakticky vidím vše v minulosti (byť  zanedbatelné). Když tedy rozsvítím lampičku a nasednu do stroje, který poletí rychleji než světlo z lampičky, tak jsem se pomocí onoho stroje dostal do minulosti, jelikož světlo z lampičky ke mě ještě nedorazilo a tím pádem je PRO MĚ lampička stále zhasnutá.

Byl to okamžik, kdy se můj striktně materiální svět začínal pomalu rozpadat. Pana Einsteina jsem znal jen z obrázků a jeho teorie relativity se mi ještě dlouhou dobu vyhýbala. Dnes však vím, že můj plán se strojem času je velmi pravděpodobně nemožný, ale v tu dobu jsem byl naprosto ohromen! Postupem let se ke mě dostávaly další a další zajímavosti – vícedimenzionální prostory, černé díry, červí díry, různé druhy paradoxů, až jsem přirozeně došel ke kvantové fyzice. Nebudu lhát, zde mi teprve spadla čelist! Otevřel se mi úplně nový svět, ten za oponou. Ten, který nezačíná atomem a nekončí galaxií. Ten, který není rozdělen binárně na jedničky a nuly / na pravdu a lež. Kvantová fyzika mě konečně nakopla k tomu začít uvažovat nad samotným Vědomím a jeho spojitostí s „realitou“.

Vzal jsem to celé trochu hopem z jednoho prostého důvodu – tento blog, jak již záložky v menu napovídají, má být především o tom, jak jsem se od informace, že světlo má omezenou rychlost, dostal k tomu, že Všechno je Jedno.

Všechno je Jedno.