Převodník jednotek   –   verze 5.x.x

Zde toho k dočtení moc nebude. Ze všeho jsem se vykecal v popisu verze CE 2.x.x, která vychází zároveň s touto. Dodnes se jedná o aktuální neplacenou verzi aplikace.

Jediné, co tato neplacená verze oproti CE verzi může nabídnout je tento krásný dialog. Ten se objeví při pokusu přepnout režim na režim: rovnice a nabádá uživatele zakoupit (přispět na) Převodník jednotek CE.

Na co ale rozhodně nesmím zapomenout je poděkovat serveru SMARTmania.cz za milou recenzi. Děkuji! 🙏

obr. 1   |   5.1.0
převodní rozhraní (dialog)

Z předchozí kapitoly příběhu zbývá vysvětlit, co má Kicom a Bitcoin společného s Převodníkem. Díky Kicomovi jsem se konečně začal o Bitcoin zajímat opravdu do hloubky a ve všech jeho aspektech (od technologie, přes ekonomii až třeba po dopady na životní prostředí).

Než přišla na svět verze 5.2.0, tak mi Převodník na reklamách vydělal asi 3 tisíce korun. Penězi nepohrdnu, ale za období 6 let (od verze 3.0.0) to je opravdu zanedbatelná částka. Příčinou takto malého výdělku bylo i to, že si reklamy v aplikaci mohl uživatel jednoduše skrýt a reklamy se tím pádem nezobrazovaly vůbec. Já totiž reklamy a služby žijící převážně z reklam nemám moc v oblibě a jelikož jsem si Bitcoin a Lightning Network doslova zamiloval, tak jsem se rozhodl reklamy z aplikace nadobro odstranit a nahradit je možností podpořit Převodník právě pomocí bitcoinů. Díky tomu jsem si mohl u aplikace v Google Play odstranit štítek „obsahuje reklamy“. A jako bonus už aplikace nevyžaduje ani oprávnění přístupu k internetu, které bylo potřeba pouze pro načítání reklam. Uživatel tak má jistotu, že se skrze aplikaci neodesílají do internetu žádná data.

Rád bych na svou smrt odpřísáhl, že budu od této chvíle věnovat vývoji aplikace více času, ale to by se klidně mohlo stát, že verze 5.2.0 a CE 2.2.0 budou v Google Play těmi posledními… Jak je na tom Převodník momentálně a co je v plánu se můžeš dočíst tady.